پیکرتراشی و لیپوساکشن

پیکرتراشی و لیپوساکشن

پیکرتراشی و لیپوساکشن در حقیقت ساکشن و یا لیپوپلاستی عمل جراحی برداشتن چربیهای زیرپوست بدون نیاز به برشهای سرتاسری جراحی می باشد. لیپوساکشن موجب باریک شدن و فرم دهی مجدد ناحیه بخصوصی از بدن با برداشتن چربی اضافی و بهبود تناسب بدن و پیکرتراشی میگردد.

پیکر تراشی و لیپوساکشن

پیکرتراشی و لیپوساکشن درده سال گذشته، یکی از بیشترین اعمال جراحی پلاستیک انجام شده بوده است. جهت بهبود فرم اندام و بدن، ۴ فاکتور کلیدی بایستی درنظر گرفته شود:

۱-تغییر روش زندگی

۲-رژیم درمانی

۳-ورزش

۴-پیکرتراشی

انجام عمل جراحی پیکرتراشی ولیپوساکشن بدون درنظر گرفتن ۳ فاکتور کلیدی دیگر، موجب نتایج نامطلوب جراحی می گردد. در اغلب موارد قبل از جراحی باید رژیم غذایی را شروع کرد، روش زندگی را تغییر داد و ورزش را شروع کرد، سپس پس از انجام جراحی اقدامات فوق را ادامه داد تا بهترین نتایج را از انجام پیکرتراشی بدست آورد.

ناحیه هایی که پیکرتراشی ولیپوساکشن با آن درمان می شوند:

رانها، باسن، شکم و پهلو، بازو، پشت، داخل زانو، سینه، صورت و گردن

پیکرتراشی و لیپوساکشن می تواند به تنهایی و یا با سایر اعمال جراحی مانند لیفت صورت، ماموپلاستی، براکیوپلاستی یا ابدومینوپلاستی بکار برود.

پیکر تراشی و لیپوساکشن چیست

روشهای نوین و جایگزین پیکر تراشی و لیپوساکشن سنتی

روشهای گوناگونی جهت برداشتن چربی زیرجلدی بدون برش جراحی درحال حاضر وجود دارند ولیکن اصول انجام آنها مشابه با پیکر تراشی و لیپوساکشن سنتی هستند.

اغلب آنها انتخابی جهت افرادی که نیاز به برداشتن حجم کم چربی می باشند یا برای بار اول نیاز به پیکرتراشی و لیپوساکشن چربی می باشند نیستند ولیکن درصورت نیاز به برداشتن حجم زیاد چربی یا جراحی های ثانویه برداشتن چربی، انتخابی می باشند.

لیپوماتیک، vaser، لیزرلیپولیز، لیپولیز با کمک اولتراسوند، کرایولیپولیز، PAL و… همگی با استفاده از منبعی بجز حرکات دست جراح برای جداکردن چربی، به سهولت خارج کردن چربی ها کمک می کنند.

در دستان جراحان ماهراینگونه مداخلات به تنها مشکل ساز نیست که با نتایج بهتری نسبت به پیکرتراشی و لیپوساکشن همراه است ولی درصورتیکه توسط افراد بدون تبحر انجام شود با مشکلاتی مانند ناهمواریهای جدار شکم، سوختگی پوست و… همراه خواهد بود.

محدودیت پیکرتراشی و لیپوساکشن

پیکرتراشی و لیپوساکشن برای درمان چاقی یا جایگزین رژیم غذایی و ورزش نمیباشد.

همچنین پیکرتراشی و لیپوساکشن اغلب برای درمان سلولیت (ناهمواریهای سطحی پوست که در تحتانی شکم و ران و باسن مشاهده میشود) نمی باشد.

در پیکرتراشی و لیپوساکشن در بیمارانی که پوست اضافی و افتاده دارند،انجام لیپوساکشن به تنهایی بدون برداشتن پوست اضافی، نمی تواند نتایج مناسبی ایجاد کند، در اینگونه موارد جراح توصیه به برداشتن پوست در همان نوبت جراحی یا در مرحله دیگری میکند.

چه کسانی کاندید پیکر تراشی ولیپوساکشن می باشند؟

بطورکلی کسانی کاندید مناسب برای پیکرتراشی و لیپوساکشن هستند که:

بالغینی که در محدوده وزن ایده آل براساس شاخص توده بدنی می باشند.افراد سالم که بیماری تهدیدکننده حیات ویا مشکل پزشکی حاد نداشته باشند که موجب اختلال ترمیم زخم شود.

اگر کسی باوجود کاهش وزن با رژیم و ورزش مقداری چربی موضعی در ناحیه ای از بدن دارد، جهت درمان چربی فوق لیپوساکشن درمان مناسبی می باشد.غیرسیگاریها هم گزینه خوبی برای لیپوساکشن هستند.

مراحل پیکر تراشی و لیپوساکشن:

۱-طراحی قبل از عمل پیکرتراشی و لیپوساکشن

ابتدا به صورت ایستاده محلهایی که نیاز به برداشتن چربیها هست و مقدار حدودی برداشتن چربیها و همچنین محلهایی که نبایستی برداشتن چربیها انجام گردد، طراحی میگردد.

۲-بیهوشی در پیکرتراشی و لیپوساکشن

در اغلب موارد نیاز به بیهوشی کامل برای ساکشن یک ناحیه محدود نمی باشد وبا خواب آلوده کردن بیمارهمراه با داروی ضد درد موضعی می توان عمل ساکشن را انجام داد، ولیکن اگر نیازبه ساکشن مقدار زیادی چربی یا نیاز به ساکشن نواحی متعدد بدن باشد، ترجیحا بیمار بیهوشی عمومی دریافت کند، بهتر خواهد بود

۳-تزریق تومسنت و انسزیون در پیکرتراشی و لیپوساکشن

بعد از بیهوشی مناسب، محل های ورود کانولا سوراخهای کوچکی ایجاد می شود تا مایع در داخل چربیهای زیرجلدی تزریق گردد. مایع تزریق شده فوق اغلب شامل اپی نفرین (جهت کاهش خونریزی)، لیدوکایین (جهت بیدردی موضعی) و حجمهای متنوعی از انواع سرم می باشد.

۴-برداشتن چربی در پیکرتراشی و لیپوساکشن

بعداز گذشتن مدت زمان لازم، ساکشن به صورت سنتی ویا روشهای گوناگون دیگر انجام می گردد تا چربی ها ازهم جدا و از زیرپوست خارج گردند.

دیدگاهتان را بنویسید